воскресенье, 18 октября 2020 г.

МОН оновило умови дистанційного навчання - вони починають діяти

 


Онлайн-навчання дозволить забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, вважає Сергій Шкарлет.
МОН зазначає, що Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти набуває чинності 16 жовтня 2020 року. 
У такий спосіб, воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.

Нове Положення було затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

Т.в.о. Міністра освіти й науки Сергій Шкарлет наголосив на тому, що діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі й дистанційна освіта не зможе замінити справжнього очного навчання:

Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя, і галузь освіти - не виняток. Для нас важливо, щоб освітній процес тривав та був якісним і безпечним. В умовах цифровізації освіти дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку. Водночас таке навчання дозволяє забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, а також неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти.

Онлайн-навчання залишається виключно добровільним і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків.

Відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) - таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета.

Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги. Вони зможуть дозволити продовжувати освітній процес на карантині та під час інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

У документі також врегульовано можливість організації змішаного навчання. Заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

  • організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;

  • під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;

  • заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;

  • для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв'язку тощо;

  • організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.

З метою забезпечення прав педпрацівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

У рамках своєї автономії заклад освіти самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання. Спосіб, у який  керівник закладу здійснюватиме контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалюватиме педрада.

Нагадуємо, раніше МОН рекомендував ЗЗСО розпочати канікули з 15 до 30 жовтня, а у наступний період передбачити можливий перехід на дистанційне і змішане навчання з урахуванням епідеміологічної ситуації.

Комментариев нет:

Отправить комментарий